מאות תושבי רצועת עזה נכנסים לישראל בכל יום דרך מעבר ארז

 

מעבר ארז משמש כטרמינל מרכזי להולכי רגל המעוניינים להיכנס לישראל, או לעבור דרכה בכדי לנסוע לאזור יהודה ושומרון ולחו"ל. המעבר ממוקם בצפון רצועת עזה, מטרים ספורים מהישוב הישראלי נתיב העשרה, ומנוהל על ידי רשות המעברים היבשתיים במשרד הביטחון

בכל יום נרשמים בממוצע כ-1,000 מעברים של תושבי עזה לישראל דרך מעבר ארז, בעיקרם חולים הזקוקים לטיפול רפואי, תעשיינים ואנשי עסקים, סטודנטים שיוצאים ללימודים אקדמיים מתקדמים בחו"ל, מתפללים בהר הבית, אנשי מקצוע בדרכם לכנסים והשתלמויות, עובדי ארגונים בינלאומיים הפועלים ברצועה ואוכלוסיות נוספות.

בנוסף, משמש המעבר מספר פעמים בשבוע להכנסת כלי רכב לרצועת עזה.

הפעלת המעבר מתבצעת על ידי אזרחים עובדי רשות המעברים היבשתיים (רמי"ם) של משרד הביטחון, ופועלות בו מספר רשויות ישראליות. בתוך כך, אנשי לשכת הקישור של מנהלת התיאום והקישור (מת"ק) לעזה, היושבים במעבר, אמונים על התיאום והקישור בין הגורמים הרבים המעורבים בתהליך, למען טיפול במעברם התקין והיעיל של העוברים והשבים. נציגי לשכת הקישור מעניקים מענה לצרכים השונים של האוכלוסייה, בתוך כך טיפול במקרים מיוחדים, תיאום כניסת משלחות וכן ריכוז הפעילות למול גורמי הרשות הפלסטינית המפעילים את המעבר מצד הפלסטיני, ברצועת עזה.

המעבר פועל לאורך כל ימות השנה, ואירועים דחופים ומקרים הומניטאריים חריגים ומיוחדים מקבלים מענה על ידי נציגינו ונציגי שאר גורמי המעבר בכל שעות היממה, יום ולילה ללא הבחנה, בהתאם לצרכים המתעוררים מידי יום.

צור קשר

תפקיד
 מפקד לשכת הקישור במעבר ארז
שם
רב סרן באסם הינו
טלפון
08-674-1470
שעות פעילות

כניסה לישראל

ימים א'-ה': 07:30-15:30 ולמקרים הומניטריים ודחופים בלבד.

יום ו': ​07:30-13:00

כניסה לעזה

ימים א'-ה': 07:30-19:00

יום ו': 07:30-15:30 ולמקרים הומניטריים ודחופים בלבד.

פקס
08-670-2701