ארגונים בינלאומיים

 

למעלה ממיליון תושבים ברצועת עזה, המהווים כמחצית מכלל אוכלוסיית הרצועה, מסתמכים על סיוע ישיר או עקיף של הקהילה הבינלאומית. במדור ארגונים בינלאומיים וקשרי חוץ של מנהלת התיאום והקישור לעזה עומדים בקשר הדוק ובשיתוף פעולה יומיומי עם נציגי הארגונים הבין לאומיים הפועלים ברצועה, על מנת לתמוך בעשייתם ובכדי לאפשר את פעילותו של ערוץ הסיוע המרכזי לאוכלוסייה

ברצועת עזה פועלים עשרות ארגונים בינלאומיים אשר מעניקים שירות וסיוע לתושבים במגוון רחב של תחומים. פעילותם של הארגונים מהווה את אחת מאבני היסוד ביכולת לאפשר שגרת חיים לתושב. כ-100 ארגונים וסוכנויות זרות פועלים בעזה, ביניהם: אונר"א (UNRAW),סוכנויות הפיתוח והסיוע האמריקאיות (USAID/UNDP). ארגונים אלו משקיעים משאבים רבים בסיוע לתושבים, והיקף פעילותם נאמד במאות מיליוני דולרים בכל שנה.

מפקדי וחיילי המדור עוסקים בתיאום הכנסת ציוד וחומרי בנייה לקידום פרויקטים, תיאום כניסת משלחות דיפלומטיות לביקורים ברצועה וכן קיום שיח שוטף עם משרדי הממשלה הישראלים, צה"ל ושאר כוחות הביטחון, לצורך מימוש יוזמות הקהילה הבינלאומית.

בעיתות חירום, מקבל הקשר למול הארגונים הבינלאומיים בעזה משנה תוקף קריטי, בהיותם גורם משמעותי בסיוע לאוכלוסייה ולמניעת משבר הומניטרי.
המדור מהווה מוקד ידע להבנת המציאות ברצועה, בשגרה ובחירום, כפי שמשתקפת בראיית הארגונים הפועלים בה.

צור קשר

תפקיד
ראש מדור ארגונים בינלאומיים וקשרי חוץ
שם
רב סרן אמיתי כהן
טלפון

​08-6741469

דואר אלקטרוני