מרכז אישורי כניסה

 

האם ידעתם שבשנה האחרונה הונפקו כ-80 אלף אישורי כניסה לפלסטינים מרצועת עזה לישראל, יהודה שומרון ולחו"ל? או כי בכל יום מטופלות מאות בקשות לצרכים רפואיים, מסחריים, הומניטריים ועוד? תהליך הטיפול בכניסת התושבים, החל מהגשת הבקשה ועד למתן האישור לתושב, מתבצע במרכז אישורי הכניסה של מנהלת התיאום והקישור לעזה

המרכז מטפל בבקשות של תושבי הרצועה להיכנס לישראל, לעבור דרכה לאזור יהודה ושומרון או לצאת לחו"ל, בהתאם לקריטריונים שהגדירה מדינת ישראל ובתיאום עם גורמי הביטחון השונים. התיאום מתבצע למול נציגי הוועדה האזרחית הפלסטינית אשר כפופים לרשות הפלסטינית ברמאללה.

בכל יום נכנסים מאות תושבי עזה לישראל למגוון צרכים, בעיקרם חולים הזקוקים לטיפולים רפואיים, סוחרים ואנשי עסקים, עובדי ארגונים בינלאומיים, סטודנטים לתארים מתקדמים בחו"ל וכן תושבים לתפילות בהר הבית.

בשנים האחרונות ננקטו מספר צעדים במסגרת המדיניות האזרחית הנוגעים לעולמות תוכן נוספים במסגרת המאמצים לשיקום ולפיתוח הרצועה.
מדי יום נרשמים בממוצע כ-1,000 מעברים של פלסטינים מעזה לישראל ובחזרה, כחלק משגרת החיים היומיומית של תושבי הרצועה.

יחד עם זאת, מאז שעלה לשלטון ברצועת עזה ארגון הטרור, חמאס, אנו עדים לניסיונות חוזרים ונשנים של חמאס לנצל את אישורי הכניסה לישראל, זאת על ידי זיוף מסמכים ואישורים רפואיים, ניסיונות הברחה של ציוד צבאי, וכן העברת כספים ומידע בטחוני לגורמי חמאס ביהודה ושומרון. על כן, מדיניות הכניסה לישראל נקבעת בהתאם להערכת המצב הביטחונית והאזרחית ומותנית באישור גורמי הביטחון.

האתגר היומיומי של אנשי מנהלת התיאום והקישור במרכז אישורי הכניסה הוא לאפשר מתן מענה לצרכים שונים, הומניטאריים ואחרים, של התושבים מחד, ולמנוע ניצול של מדיניות זאת על ידי ארגוני הטרור, מאידך.

צור קשר

תפקיד
ראש מדור תיאום אזרחי
שם
רב סרן אנואר גאנם
טלפון

​08-6741469

דואר אלקטרוני