תחבורה

 

המשרד אחראי על ניהול הקשר שבין משרד התחבורה בישראל לבין הרשות הפלסטינית בכל הנוגע לקיום מערכת תחבורה תקינה ומתקדמת ברצועת עזה, תוך קביעת סטנדרטים משותפים שיסייעו בשמירה על ביטחון ובטיחות הציבור.​

נסיעה לבית הספר או למקום עבודה, שימוש בטרקטור לעיבוד השדה החקלאי, נסיעה בתחבורה ציבורית, שימוש במלגזות ומשאיות במפעלי תעשייה, הינם ליב התעשייה בתחום התחבורה המהווה את אחת מאבני היסוד של החברה ובפרט בעזה.

במנהלת התיאום והקישור לעזה ישנה נציגות של משרד התחבורה הישראלי, אשר משמשת ככתובת וכסמכות מקצועית לצרכי הציבור בעזה בתחום זה. מתאמת התחבורה ואנשיה עוסקים בתהליך הייבוא של כלי רכב לרצועה, מקיימים שיח רציף עם הגורמים הרלוונטיים ברצועה מעולם הרכב על מנת לאפשר פעילות כלכלית בתחום, מתאמים כניסת חלקי חילוף לכלי הרכב הקיימים ברצועה, מסייעים לארגונים הבינלאומיים בתיאום תנועת רכביהם לרצועה וממנה ועוד. לפני מספר חודשים, בתום עבודת מטה מעמיקה, החלו אנשי המשרד אף לתאם הכנסת כלי רכב דרך מעבר ארז כחלופה למעבר כרם שלום בצעד שהפך את התהליך ליעיל יותר.

פעילותם של אנשי המשרד מתבצעת בהתאם לתקני הבטיחות הישראליים והסטנדרט הבינלאומי הנדרש, על מנת לוודא כי בעזה ישנו מערך תחבורה מודרני ויעיל, אך חשוב מכל - בטיחותי.

בשנת 2016, תיאם משרד התחבורה במת"ק עזה את כניסתם של למעלה מ- 5,500 רכבים לרצועה.


תחומי אחריות ושירותים

  • תיאום יבוא רכבים וחלקי חילוף לרכב, בהתאם לתקינה הנהוגה בישראל ולתקינה הבינלאומית.

  • תיאום העברת כלי רכב לעזה.

  • תיאום כלי רכב לרשות הפלסטינית בנמלים ובמעברים.

  • תיאום העברת חלקי חילוף לרכב דרך מעבר כרם שלום.

  • תיאום לכניסה וליציאה של רכבים עבור ארגונים בינלאומיים וכתבים זרים.

צור קשר

תפקיד
מתאמת תחבורה
שם
הגר משה
טלפון

​08-6741469

דואר אלקטרוני