בואו להכיר את פעילות מנהלת התיאום והקישור של יריחו

בואו להכיר את פעילות מנהלת התיאום והקישור של יריחו

מת"ק יריחו

 

מנהלת התיאום והקישור פועלת על מנת ליישם את המדיניות האזרחית במרחב תוך מתן מענה מיטבי לתושבי המקום, ומעניקה שירותים עבור למעלה מ-70,000 תושבים פלסטינים המתגוררים בעיר יריחו ובכפרים הסמוכים לה, וכן לכ-10,000 אזרחים בישובים הישראלים באזור

 

יריחו היא אחת מהערים העתיקות בהיסטוריה וכן מחזיקה בתואר "העיר הנמוכה בעולם", אשר מושכת אליה תיירים רבים המגיעים לבקר באתרים הקדושים המצויים באזור. בין אתרים אלה ניתן למצוא את אתר הטבילה, מנזרים עתיקים כדוגמת דיר חג'לה וסנט ג'ורג, אתרים ארכיאולוגיים שונים ועוד. רק לאחרונה נחשף בעיר אחד הפסיפסים הגדולים בעולם, במתחם בארמון הישאם. בנוסף, כמובן שגם ים המלח מהווה גם הוא מוקד עלייה לרגל בשל סגולותיו הרפואיות הידועות לכל.

אזור יריחו מאופיין בפעילות ענפה בתחומי החקלאות והתיירות אשר מהווים את עיקר הפרנסה של התושבים המקומיים. החקלאות הינה מקור פרנסה מרכזי לשתי האוכלוסיות וביניהן קיימת שכנות טובה ויוצאת דופן. בשנים האחרונות אנו עדים להתפתחות ולגידול בהיקף פעילות ענף התמרים ולצורך כך פועלים אנשי המת"ק למציאת פתרונות יצירתיים לאספקת מים לטובת השקיית האדמה והגידולים.
כמו כן, באזור יריחו פועל הטרמינל הבינלאומי, גשר אלנבי המשמש הן, למעבר נוסעים לחו"ל דרך ירדן והן כאחד ממעברי הסחורות המשמעותיים ביותר לייבוא וייצוא סחורות באזור יהודה ושומרון.

באזור הבקעה מפעיל המנהל האזרחי מזה מספר שנים מתחם לקליטת בעל חיים משוטטים, במטרה למנוע סיכון חיי אדם בכבישים.

מנהלת התיאום והקישור פועלת בשיתוף עם הקהילה הבינלאומית על מנת לקדם פרויקטים לרווחת האוכלוסייה, כגון הקמת אזור התעשייה היפני אשר צפוי לייצר כ 5,000 מקומות עבודה, בניית מעבר תת קרקעי בעוג'ה לשמירה על ביטחונם של הולכי הרגל, ופרויקטים נוספים עליהם תוכלו לקרוא בעמוד ״הפעילות שלנו״.

צור קשר

מת"ק יריחו
שם
סגן אלוף אזהר גאנם
חלון קבלת קהל

02-970-3848

טלפון למרכז היתרים

​02-9977805

טלפון חמ'ל (חירום)

02-970-3808/09

פקס
02-9703813
דואר אלקטרוני
דרכי הגעה

​מנהלת התיאום והקישור ממוקמת במחנה ורד, דרומית לכניסה ליריחו ובסמוך ליישוב ורד יריחו 

דרכי הגעה:

קו 961 או 486 לצומת אלמוג, ומשם הסעה למנהלת התיאום והקישור

 
מעברים קרובים

מסוף המטענים:
ימים א'-ה' – 08:00 - 20:00

  • טלפון
    שעות פעילות
  • דואר אלקטרוני
  • כתובת לקבלת קהל
    שעות פעילות
  • דרכי הגעה