בוא להכיר את פעילות המנהל האזרחי ביהודה ושומרון

בוא להכיר את פעילות המנהל האזרחי ביהודה ושומרון

פעילות המנהל האזרחי ביהודה ושומרון

האתר החדש של המנהל הא​זרחי​

רוצים להכיר את פעילות המנהל האזרחי באזור יהודה ושומרון? תושבי אזור יהודה ושומרון ומחפשים מידע? בעמוד זה תמצאו את כל המידע הרלוונטי עבורכם​​​​​​​​​​​​​​​​

 

המנהל האזרחי הוקם מכוח סמכות המפקד הצבאי והינו הגוף האחראי על יישום המדיניות האזרחית והביטחונית, כזרוע ביצועית של מפקד כוחות צה"ל באזור יהודה ושומרון. המנהל אמון על שיפור מרקם החיים האזור לטובת כלל האוכלוסיות החיות באזור ומורכב מקצינים, אזרחים וחיילים הפועלים כתף אל כתף למימוש המדיניות בתיאום עם משרדי הממשלה הישראלים. על היחידה מפקד קצין צה"ל בדרגת תת אלוף, אשר מקבל את סמכויותיו ממפקד פיקוד המרכז.

למנהל האזרחי 8 נציגויות אזוריות ("מנהלות תיאום וקישור") הפרושות ברחבי יהודה שומרון: חברון, בית לחם, עוטף ירושלים, יריחו, רמאללה, שכם, אפרים, וג'נין. נציגויות אלו פועלות לפיתוח אזורי ולמתן מענה יומיומי לצרכי האוכלוסייה. במסגרת זו, עומדים קציני המנהל בקשר יומיומי ורציף עם הפלסטינים תושבי יהודה ושומרון, עם נציגי ההתיישבות הישראלית, עם עובדי הארגונים הבינלאומיים הפועלים באזור, ועם אנשי מנגנוני הביטחון הפלסטיניים והממונים על התיאום ברשות הפלסטינית. במסגרת קשרים אלו פועל המנהל האזרחי גם לפיתוח תשתיות התחבורה, המים, החקלאות, החשמל הכלכלה, ותחומים רבים נוספים.

מידי יום מתקיימת פעילות מסחר ענפה אשר באה לידי ביטוי, בין היתר, במעברן של מאות משאיות הנושאות סחורות וציוד מהרשות הפלסטינית לישראל, וממנה מיוצאות הסחורות לרחבי העולם. בנוסף, גשר אלנבי בבקעת הירדן מהווה מעבר בינלאומי מאזור יהודה ושומרון לירדן, ומידי יום עוברים בו למעלה מעשרת אלפים תושבים. כל אלו ועוד הם רק חלק קטן מהעשייה הענפה של היחידה, אשר פועלת כל העת לשיפור רווחת חיי התושבים באזור.

יהודה ושומרון
​​​

מנהלות תיאום וקישור באזור יהודה ושומרון

תחומי פעילות