ועידת המדינות התורמות: ישראל מציגה לעולם מיזמים לרווחת הפלסטינים

 
במהלך כנס ועידת המדינות התורמות, הציגה המשלחת הישראלית את המיזמים שישראל מקדמת ביהודה, שומרון ועזה לרווחת כלל התושבים, ובמטרה לשמור על היציבות האזורית ולהביא לפיתוח כלכלי.

היום (רביעי, 3.5) הסתיים בבריסל היום הראשון של הכנס הדו-שנתי של ועידת המדינות התורמות בהשתתפות נציגים בדרג מקצועי בין היתר מארה"ב, האיחוד האירופי, נורווגיה, הולנד, בריטניה, יפן, האו"ם, הבנק העולמי והקוורטט. המשלחת הישראלית המשתתפת בכנס כוללת את אל"מ חטיב מנצור, ראש המחלקה האזרחית ביחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים, יפה בן ארי, סמנכ"ל כלכלה במשרד החוץ ושאול כהן ממשרד האוצר. במהלך הכנס, הציג אל"מ מנצור את המיזמים השונים שישראל מקדמת ביהודה ושומרון ואל מול רצועת עזה. בנוסף, חברי המשלחת הישראלית העלו בפני הקהילה הבינלאומית הצעות כיצד ביכולתה לתרום ולסייע בחלק מהמיזמים החשובים אשר ישפרו בצורה ניכרת את איכות החיים של האוכלוסייה הפלסטינית ביהודה ושומרון ורצועת עזה, ואף יהוו מנוע לצמיחה כלכלית.

Major Projects Hebrew.jpg 

בימים אלה יחידת מתאם פעולות הממשלה בשטחים והזרועות המבצעות שלה - המנהל האזרחי ביהודה ושומרון ומנהלת התיאום והקישור לרצועת עזה - עמלות על תיאום, ארגון וסיוע עבור מגוון פרויקטים אזרחיים. פרויקטים אלה נוגעים לתחומים שונים, החל מתשתיות של חשמל, מים וביוב, עבור בתעסוקת פלסטינים ומעברם במעברים וכלה בתיאומים שונים של אירועים והכנות לקראתם. בסופו של דבר, מטרת הפעילות הכוללת של המנהל האזרחי ויחידת המתפ"ש היא לקדם את ענייניהם האזרחיים של הפלסטינים כדי לשפר את איכות חייהם ובכך להביא ליציבות ושגשוג לטובת הכלל.

Projects Hebrew.jpg 

חשוב לציין כי פעילות המנהל האזרחי מתבצעת בצל שנת 2016, שנה מרובת אלימות אשר במהלכה בוצעו פיגועי טרור רבים נגד ישראלים כתוצאה מהסתה פלסטינית פרועה והאדרה של טרוריסטים מתאבדים (ראו כתבתנו בנושא: קישור לכתבה שהיד או מתאבד). עם זאת, בתקופה האחרונה נרשמה יציבות מסוימת המאפשרת התקדמות מואצת ביישום המיזמים השונים. באשר לפעילות המתפ"ש אל מול רצועת עזה, מנהלת התיאום והקישור של עזה מתמודדת עם אתגרים מורכבים, שבמרכזם המאמצים של ארגון הטרור חמאס להשתקם ולהתעצם מבחינה צבאית על חשבון תושבי הרצועה, אשר כורעים תחת נטל המסים (ראו כתבתנו בנושא: קישור לכתבת מיסוי חמאס), מנוצלים פעם אחר פעם ובאופן כללי מוחזקים כבני ערובה על ידי ארגון הטרור (ראו כתבתנו בנושא: קישור לכתבת הברחות דו"ש).

ההשתתפות של המתפ"ש בוועידת המדינות התורמות היא רק חלק קטן מהפעילות השוטפת לאורך השנה לקידום פרויקטים לטובת האוכלוסייה האזרחית ביהודה, שומרון ועזה.