ארגון הטרור חמאס גונב את כספי סוכנות הסיוע התורכית TIKA מעניי עזה כדי להתעשר ולממן טרור

 

מתאם הפעולות בשטחים, האלוף יואב (פולי) מרדכי: "ארגון הטרור האגואיסטי חמאס גוזל את כספי הסיוע הבינ"ל מתושבי עזה הנזקקים, חי על חשבונם בעושר ומממן מהם טרור  – עד מתי ימשיכו העולם והעזתים להתעלם מכך?"

 

ארגון הטרור חמאס אינו בוחל באמצעים כדי לנצל ארגונים בינ"ל בעלי מטרות הומניטריות כדי לקדם את פעולות הטרור שלו על חשבון תושבי הרצועה. חמאס הפך לו לשגרה להשתיל את אנשיו בתפקידי מפתח בארגונים אלה, להשתלט על משאביהם ולהפנות אותם לטרור. האירוע הנוכחי, בו הושתל מוחמד פארוק שעבאן מורתג'א, מהנדס בניין עזתי, בתוך הסוכנות הממשלתית התורכית TIKA, הוא האחרון בשורה ארוכה של אירועים מסוג זה. ארגון וורלדויז'ן, סוכנות האו"ם אונר"א ועוד רבים אחרים נפלו קורבן בידי אנשי חמאס שניצלו אותם. פעילותם של ארגונים אלו נפגעה, הם הוכרזו כמסייעים לטרור, המוניטין שלהם הוכתם, ועקב אירועים אלה נגרמו תקריות דיפלומטיות בין המדינות המממנות אותם למדינת ישראל. מעבר לכך ובסופו של דבר, הנפגע העיקרי הוא אותו פלסטיני פשוט ונזקק אשר ממנו נמנעים פת הלחם, בית המחסה, החינוך או העתיד לילדיו, לטובת הטרור הרצחני של חמאס.

 ממהנדס בניין למהנדס טרור

לפני כחודש עצרו כוחות הביטחון הישראליים את מוחמד פארוק שעבאן מורתג'א, מהנדס בניין, תושב עזה, אשר שימש בשנים האחרונות כמנהל הסניף האזורי של הסוכנות הממשלתית התורכית לשיתוף פעולה ותיאום, TIKA. חקירתו של מורתג'א העלתה מידע רב אודות הדרכים בהן ניצל  את מעמדו הבכיר בסוכנות כדי לסייע לארגון הטרור חמאס. זאת, תוך פגיעה בציבור הפלסטיני ברצועה ומבלי ידיעת בכירי הסוכנות וממשלת תורכיה.

 

מוחמד מורתג'א - האיש של חמאס בארגון TIKA וב- IHH

מורתג'א, יליד 1977, למד בתורכיה וגוייס לחמאס בשנת 2008. במהלך שנת 2009, השתלב בזרוע הצבאית כפעיל ביחידת הנדסה, אך שילב פעילות זו עם כהונה כסגן ראש הארגון ה- IHHבעזה. ארגון ה- IHH הוא ארגון תורכי אסלאמי לא ממשלתי שהוכר כארגון טרור על ידי שורת מדינות בעולם ושם לו כמטרה לפעול לדה-לגיטימציה של ישראל. הגוף התורכי הבא אותו שם לו מורתג'א על הכוונת, היה הסוכנות הממשלתית  TIKA במטרה לסייע הומניטארית למוסלמים ברחבי העולם. היות הסוכנות הממשלתית ארגון ממומן היטב וניסיון העבר העשיר שלו עם ארגונים תורכיים קרצו למורתג'א והוא ביקש להשתלב בארגון.

 "חתונת הטרור", מלגות "הנזקקים", "דירה לכל טרוריסט" והעברת כסף ומזון: מיזמי הענק של מורתג'א להפניית כספי TIKA לפעילי הטרור של חמאס

מאז הצטרפותו לסוכנות TIKA, בשנת 2012, העביר מורתג'א לחמאס כספים ומשאבים, אשר יועדו לפרויקטים אזרחיים לשיפור מצבם של הפלסטינים ברצועה, בהיקף של מיליוני דולרים רבים. מורתג'א פברק רשימות של "סטודנטים ועניים עזתיים" שהורכבו אך ורק מפעילי חמאס, וזאת תוך הוראה מבכירי ארגון הטרור לגזול את כבשת הרש של המסכנים העזתים, בהיקף של 3 מיליוני דולרים, ולהעניקה לפעילי ארגון הטרור. דוגמא צינית נוספת לפעילותו הפושעת של מורתג'א היא מיזם "חתונת ההמונים לנזקקים בעזה", שעלותו הגיעה ל- 4 מיליוני דולרים מכספי TIKA והועברו לאנשי חמאס ללא ידיעת הסוכנות. רוב "חתני" המיזם היו פעילים הזרוע הצבאית של ארגון הטרור, וכללו את עבד אל-אסלאם, בנו של סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, ואת אסמאעיל הנייה, שהיה מעורב יחד עם בכירי חמאס נוספים בקביעת המשתתפים באירוע.

החתונה ההמונית (31.5.2015) שאורגנה ע"י חמאס לאנשיה תוך שימוש ב - 4 מיליוני דולרים מכספי  TIKA 

מורתג'א סיבך את TIKA גם בפרויקט הקמת 20 מגדלי מגורים לנזקקים ברצועת עזה, בעלות של כ-13 מיליוני דולרים, כאשר בפועל, הדירות בו יועדו לפעילי הזרוע הצבאית של חמאס בלבד. בפרויקט אחר, העביר מורתג'א 2 מיליוני דולרים נוספים למשפחות מחבלים שהשתייכו לזרוע, במסגרת פרויקט שכותרתו "כספי סיוע הומניטארי לרצועה" – כל קשר בין שם הפרויקט ותכלית הכספים בפועל, כאמור, מקרי בהחלט.

הסיוע ההומניטארי למחבלים לא עצר בבניית מגורים או כסף למשפחותיהם, אלא התעצם במהלך מבצע "צוק איתן" בו 84,000 חבילות מזון שיועדו למשפחות נזקקות בזמן הלחימה הגיעו להאכלת לוחמי הטרור של הזרוע הצבאית של חמאס. דוגמאות אלה מוכיחות כי הזרוע הצבאית זוכה לקדימות על פני שאר העזתים כשחמאס משחקת את רובין הוד בתפקיד ההפוך - גונבת מהעניים ונותנת למחבלים העשירים.

מורתג'א – טרור בע"מ

במקביל לתפקידו ב-TIKA, המשיך מורתג'א להעביר מיליוני שקלים לטרור תחת כובעו הנוסף כאיש IHH וכפעיל בגדוד ההנדסה של הזרוע הצבאית של חמאס. בעזרת כספי ה-IHH הועברו 80,000 דולר לבניית בריכת האימונים של הקומנדו הימי במוצב "בדר" ו-11,000 שקל למימון מדים ליחידות המיוחדות של חמאס. כספים נוספים הופנו לבניית מוצבים, חפירת מנהרות והכנסת ציוד ואמצעי לחימה לרצועה. כל ההעברות הללו בוצעו באופן שיטתי, במעורבות בכירים בזרוע, לרבות מרואן עיסא, מספר 2 בזרוע הצבאית וחבר "הלשכה המדינית" של חמאס. במטרה לסייע בגיוס הכספים, בכירים ב-IHH אף ארגנו משלחות תורכיות לרצועה, אשר זכו ל-"תצוגות תכלית" של הזרוע הצבאית.

 

השורה התחתונה ברורה. בכירי ארגון הטרור חמאס ובראשם איסמאעיל הניה ויחיא סנואר, לא פועלים לשם האינטרס של תושבי עזה הנזקקים, אלא של אנשי הטרור והמנהרות. ארגון הטרור בוחר לממן את יצרני הרקטות על חשבון יצרני דור העתיד. בחמאס החליטו בשיקול קר וציני לגזול בניית בתי ספר, ביגוד חם ומלגות שהיו יכולים להבטיח עתיד לתושבי עזה. במקום לספק את צורכיהם הקיומיים של תושבי עזה, החליט הארגון להשקיע בפרויקטים ראוותניים ובזבזניים הבאים לספק את האינטרס הצר של חונטה צבאית פנאטית הדואגת לאנשיה בלבד. זאת ועוד, בחמאס צועקים השכם והערב כי עזה על סף פיצוץ בעוד בטנם מתפקעת ומדושנת עונג מגזל הארגונים ההומניטאריים ושימוש בכספיהם כדי לממן טרור.

ארגון הטרור חמאס מוכיח שוב ושוב כי הוא מוכן להחזיק את תושבי הרצועה כבני ערובה לקידום מטרותיו, ואם אפשר לגנוב מהם כדי לאמלל אותם עוד יותר ובכך לסחוט כספים נוספים מהעולם - מה טוב.