ארגון "רופאים ללא גבולות" תרם חמישה וחצי מיליון יורו לתחום הבריאות ברשות הפלסטינית

 

בשנת 2016 תואמו למעלה מ-7,000 טונות של ציוד רפואי לרצועת עזה וכ-20,000 בקשות לטיפולים רפואיים בישראל; הוקם אגף לטיפול תקדימי בכוויות על ידי ארגון MSF ואף גויסו אנשי מקצוע לעבודה איכותית במרכזים הרפואיים באזורים.

בשנים האחרונות, חלה עלייה בבניית מרכזים רפואיים, מרפאות ובתי חולים לשיפור מערכת הבריאות הציבורית הפלסטינית. תחום הבריאות הפלסטיני מתפתח, בין היתר, הודות לתרומות הרבות של מדינות העולם המתבטאות לא רק בכספים אלא גם בהצבת רופאים מומחים אשר, מכשירים את הצוותים המקומיים בטכניקות רפואיות חדשות, בנוסף להרחבת האמצעים, תרופות ובמכשירים רפואיים מתקדמים.

אחד הארגונים הבולטים בתחום הבריאות הינו הארגון הצרפתי MSF, "רופאים ללא גבולות", אשר פועל בעיקר בתחומי בריאות הנפש וטיפול בכוויות עור. הארגון פועל בעזה ובאזור יהודה ושומרון משנת 1989 ועובד בשיתוף פעולה ובתיאום עם תיאום פעולות הממשלה בשטחים.

 

הארגון הוקם בשנת 1971, אשר מעניק סיוע הומניטרי, בהתאם לצרכי האוכלוסייה בכל אזור בו הוא פועל. הוא מתבסס על מימון גופים פרטיים, ממשלתיים וארגונים בינלאומיים וזכה בפרס נובל לשלום בשנת 1999 בעקבות הישגיו ופעילותו אשר משתרעת על כ-70 מדינות ברחבי העולם.

 במסגרת פעילותו באזורים, מקים הארגון מרכזים רפואיים; מכשיר רופאים מקומיים באמצעות השתלמויות; מציב רופאים בינלאומיים בשטח; ומתאם את כניסתם של תרופות וציוד רפואי לשיפור השירות ואיכות הטיפול הרפואי. בשנת 2015 השקיע כ - 5.5 מיליון יורו בתחום הבריאות, מעבר לגיוס של כ - 130 אנשי צוות רפואיים שהגיעו לעבוד באזורים אלו. לאחרונה, אף הקים הארגון אגף חדש לטיפול בכוויות בעזה, כאשר רק בשנת 2015 טיפל בכ - 2,500 מטופלים.

"מידי שנה אנו מתאמים הכנסת אלפי טונות של ציוד רפואי לעזה ורק בשנת 2016 תואמו למעלה מ - 7,000 טונות של ציוד רפואי וכ - 20,000 בקשות לטיפולים רפואיים בישראל", אמר ראש מדור ארגונים בינלאומיים במנהלת התיאום והקישור בעזה, סא"ל אמיתי כהן."אנו רואים חשיבות רבה בעבודתם של הארגונים הבינלאומיים ונמשיך לפעול בתיאום על מנת לקדם פרויקטים רפואיים לרווחת התושבים באזור".