רמי לוי מעסיק את התקשורת הפלסטינית

 

עם מחירים זולים ומוצרים איכותיים פלסטינים רבים שמים את החרם על מוצרים ישראלים ואת הסוגיות הלאומיות בצד ונוהרים לעשות קניות ברשת המרכולים הישראלית "רמי לוי", במיוחד כעת ברמצ'אן. הסיקור והביקורות בנושא לא מאחרים להגיע

 

רמי לוי הוא איש עסקים ישראלי, בעל השליטה ברשת המרכולים "רמי לוי שיווק השקמה" וברשת הסלולרית רמי לוי תקשורת. רשת המרכולים שלו ידועה במחיריה הזולים ופלסטינים רבים נוהרים לסניפיו לעשות קניות, במיוחד עכשיו, בחודש הרמדאן, למרות הקריאות להחרמת תוצרת ישראלית. העובדה הזאת, הפכה את לוי לדמות מרכזית בשיח הפלסטיני של הימים האחרונים.

בתחילת השבוע פרסם ערוץ הטלוויזיה "מען" דווח כי על רקע חודש הרמצ'אן פלסטינים רבים פוקדים את חנויות רשת הצרכנות "רמי לוי". הכתבה שודרה תחת הכותרת "מדוע הפלסטיני ניגש לרשת חנויות 'רמי לוי' למרות הקריאות להחרמת תוצרת ישראלית?". פלסטינים בסופר רמי לוי הסמוך לבית לחם תושאלו במהלך הסרטון ששידרה רשת "מען" בדף הפייסבוק שלה. אחד המרואיינים הפלסטינים ציין בכתבה כי למרות הקריאות להחרמת הסחורה הישראלית, הפלסטינים קונים ברמי לוי בגלל מחירים זולים יותר ואיכות גבוהה יותר, בהשוואה לשוק הפלסטיני. מרואיין אחר הדגיש כי הסוגיה הלאומית הפלסטינית היא אמנם דבר חשוב, אך יותר חשוב לחסוך.

אתמול נפגשנו עם רמי לוי באחד מסניפי הרשת וראינו כיצד בסניף מועסקים יחד ישראלים וערבים ומהווים דוגמא מובהקת לדו קיום. לוי מנהל ארבעה סניפים באזור יהודה ושומרון ומעסיק אלפי ערבים. במהלך הביקור בסניף תלפיות ראינו את היחס השווה שניתן לכל הלקוחות מכל הדתות. "אנחנו מראים לעולם דו קיום מעולה", אמר לוי והוסיף: "כשמדברים על החרמה של תוצרת ישראלית, זה הפוך ממה שקורה בשטח".

 

סוגיית הנהירה של הפלסטינים לסניפים של רמי לוי מעסיקה את הפלסטינים כבר זמן רב, בעבר, זכה רמי לוי למערכון משלו בסדרת הסאטירה הפלסטינית "וטן עלא ותר" שחזרה לאחרונה לשידור.  

נתקלת במצב של חיכוך בין יהודים לערבים בעבודה היומיומית?

"אני לא רואה יהודים שלא רוצים לקנות מערבים או לא מעסיקים ערבים. הדו קיום צריך לבוא מפה, להראות שבסך הכל אפשר לחיות ביחד לעבוד ביחד ולשרת אחד את השני בצורה הוגנת ונכונה ומפה יבוא השלום, כי בסך הכל מה אנחנו רוצים? שלום, לחיות".

אנחנו נמצאים בעיצומו של חודש רמצ'אן, רוצה למסור משהו לקהל הפלסטיני?

"אני מאחל להם חג שמח ושהחג יעבור בשלום. אני אוהב את האוכלוסייה הפלסטינית, אין לי שום בעיה איתם. אני משרת אותם ומעסיק גם פלסטינים וגם יהודים וגם ערבים באותם התנאים. אני רוצה לאחל להם חג שמח".