אודות היחידה

​​​​מפקדת תיאום פעולות הממשלה בשטחים (מתפ"ש), אחראית למימוש המדיניות האזרחית ולתיאום הביטחוני של ממשלת ישראל בשטחי יהודה ושומרון וכלפי רצועת עזה.

 

היחידה אחראית על יישום המדיניות האזרחית בשטחי יהודה ושומרון וכלפי רצועת עזה, בתיאום ובשיתוף גורמי מערכת הביטחון ומשרדי הממשלה בתחומים השונים. היחידה כפופה לשר הביטחון והאלוף העומד בראשה, חבר במטה הכללי של צה״ל, כאשר החל מחודש מאי 2018 מכהן בתפקיד אלוף כמיל אבו רוקון​​.

היחידה אמונה על תיאום וקישור עם הרשות הפלסטינית ולמול האוכלוסייה הפלסטינית ביהודה ושומרון וברצועת עזה, ומשכך מהווה מוקד ידע לאומי לזירה הפלסטינית. במסגרת פעילויותיה, מקדמת היחידה מיזמים הומניטריים, תשתיתיים וכלכליים, בין היתר, בשיתוף פעולה עם הקהילה הבינלאומית לקידום ולשיפור מרקם החיים של הפלסטינים באזור יהודה ושומרון וכלפי רצועת עזה. למפקדת פעולות הממשלה בשטחים בית ספר לתיאום וקישור המכשיר את חיילי ומפקדי היחידה בתחומים הקשורים בפעילות היחידה: איסלאם, ממשל, שפות ערבית ואנגלית, תרבות, היסטוריה ובמגוון נושאים הקשורים בסוגיות כלכליות, אזרחיות והומניטריות. בית הספר פועל גם להטמיע את המרכיב האזרחי, במסגרת הכשרות של מפקדים בצה"ל, כדי להכשירם להתמודד עם האתגרים והמורכבויות האזרחיות.

מבנה היחידה​

 תמונה מתוקנת אודות יחידה.jpg  ​ 

תחומי פעילות עיקריים

  • {{item.Title}}

    {{item.Title}}

    {{item.Title}}
    {{item.ImagesListViewDesc}}

​התגייס ליחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים!

מעוניין לחוות שירות משמעותי במסגרת שירותך הצבאי?

מתעניין ביחסי ישראל והפלסטינים? פעילות ארגונים בינלאומיים בישראל מעניינת אותך? רוצה להיחשף לתחומים חדשים וללמוד שפה חדשה? מעוניין לתרום לביטחון המדינה בדרך שונה ומיוחדת? מפקדת תיאום פעולות הממשלה בשטחים (מתפ"ש) היא זרוע מקצועית של משרד הביטחון, הפועלת לשמור על ביטחון המדינה בכלים אזרחיים באזור יהודה ושמרון ומול רצועת עזה. ההכשרה לתפקיד מש"ק תיאום וקישור תכין אותך לשירות למול הקהילה הבינלאומית, גורמים פלסטיניים ונציגים מכלל זרועות הצבא והביטחון. כמש"ק תיאום וקישור ביחידה תרכוש את השפה הערבית, תחזק את השפה האנגלית, תעמיק בהיסטוריה של מדינת ישראל, תלמד את תורת הקישור והתיאום בין שני הצדדים ותתמחה בזירה הפלסטינית. במהלך שירותך תפעל לקדם פרויקטים לפיתוח האזור עם ארגונים בינלאומיים, תתאם את הפעילות האזרחית למול הפלסטינים, תעסוק בסוגיות כלכליות לקידום הכלכלה ותסייע לכוחות הלוחמים בשטח להבנה מעמיקה יותר של האזור.
אם ברצוך להצטרף לשורותינו, ניתן ליצור קשר עם יחידת מיטב: מתגייסים למועמדים לשירות ביטחון בטלפון: 03-7388888 או באתר "מתגייסים"​.
נציין כי הגשת בקשה אין משמעותה הבטחה לשיבוץ ביחידה.

ניתן לקרוא עוד על חווית הגיוס ליחידה באתר פרוגי.​

ניצבים בחזית העשייה בתרומה לביטחון המדינה.

חיילתמתפש.jpg